českyčesky  |  englishenglish

Aktuality

PF 2021

Děkujeme za přízeň v uplynulém roce a letech. Věříme, že i v příštím roce budou příležitosti ke společným setkáním, ať už v rámci platformy YMBSA, nebo..

Vladimíra Franze budou opravovat jako Národní divadlo: Chystá se na rekonstrukci tetování

CO SI VLADIMÍR FRANZ MYSLÍ o české hymně, o bulváru, o naší společnosti? Jak hodnotí současnou situaci? Jak vzpomíná na svou kandidaturu a prezidentské klání? Jak..

LISTOPADOVÝ HOST YMBSA VLADIMÍR FRANZ NEJEN O BULVÁRU

Co si myslí o bulváru? Proč nemá rád počítač? Co se mu podařilo vytvořit letos v ateliéru? Co ho čeká v nejbližší době?

LISTOPADOVÝ HOST YMBSA VLADIMÍR FRANZ O PREZIDENTSKÉ VOLBĚ.

Je to dva roky ode dne, kdy hned dvacet osobností kandidovalo na post prezidenta České republiky v první přímé volbě. Do souboje nakonec prošlo pouze devět z nich. Petici..

networkingová akce - přední astronomové, Štefánikova hvězdárna

Zajímavé odkazy

network reporter

info banka

mbsa journal

soutěžní bulletin

foto galerie

Petr Koukal - pětinásobný Mistr ČR v badmintonu, účastník na OH v Pekingu 2008, nominovaný na OH v Londýně

Praha, 18. dubna - Na loňskou úspěšné badmintonové setkání navázalo před pár dny setkání v komornější sestavě, kdy si pětice členů platformy přišla zahrát badminton a získat rady a doporučení od nejpovolanějšího z nejpovolanějších - Petra Koukala ml. Při této příležitosti jsme Petrovi položili pět otázek (viz níže); obsáhlejší rozhovor pro vás připravujeme!

PETR KOUKAL ml. (14. 12. 1985) 
Šestadvacetiletý hořovický rodák od juniorských let patří k velkým nadějím českého badmintonu. Má za sebou účast v řadě mezinárodních turnajů, stál na stupních vítězů ve Francii, Turecku, Izraeli, na Islandu. V roce 2008 startoval na olympiádě v Pekingu i v evropských ligových soutěžích, včetně proslulé dánské extraligy. Mezi jeho velké úspěchy patří celkové vítězství v evropském juniorském circuitu 2003; v kategorii seniorů pak např. vítězství v Czech International 2009 nebo vítězství na Mistrovství ČR v letech 2007 – 2011. Jeho vzestup se na chvíli zastavil na podzim 2010, kdy mu lékaři diagnostikovali rakovinu. Nyní je Petr zdravý a zpět ve vrcholovém sportu. Nejbližší metou je úspěšná kvalifikace na olympijské hry 2012 v Londýně. Pokud se mu to podaří, bude prvním hráčem historie českého badmintonu, který se zúčastní dvou olympiád.

PETROVY KROKY MŮŽETE SLEDOVAT NA JEHO OFICIÁLNÍM WEBU 

 

  • V rámci aktivit Young MBSA jsme se setkali v dubnu 2011, tedy přesně před rokem. Co se za uplynulý rok událo a co se podařilo/nepodařilo? Jak bys - velmi krátce - uplynulý rok bilancoval?

Posledních dvanáct měsíců bylo naprosto šílených! :-) Probíhala olympijská kvalifikace, během které jsem odehrál 25 turnajů po celém světě. Podařilo se mi vyhrát turnaj Slovak Open a vybojovat 2. místo na extrémně silně obsazeném turnaji Czech Open v Brně (350 hráčů z 38 zemí světa). Na mnoha turnajích jsem ale nezahrál zdaleka podle svých představ, nejvíce mě mrzí prohra v 1. kole na MS v Londýně, v olympijské hale...

 

  • Pokračuje olympijská kvalifikace, do jejíhož konce chybí už jen pár týdnů... Popiš ve zkratce, co je potřeba, aby ses úspěšně kvalifikoval?

Konec OH kvalifikace je za dveřmi, zbývá už jen poslední turnaj v Portugalsku příští týden. Držím se na poslední 38. postupové pozici, takže jsou to šílené nervy do posledního dne. Pevně věřím, že i v Portugalsku přidám pár dalších bodů a podaří se mi udržet před mými pronásledovateli na žebříčku. Pokud se to povede, bude následovat obrovská úleva a ještě větší oslava :-)

 

  • Pocházíš z badmintonové rodiny, oba rodiče i sestra trénují. Nakolik stojí za tvými úspěchy geny, talent a nakolik dřina a odříkání? :-)

Samozřejmě, že sportovní založení celé rodiny mi ohromně pomohlo v celé kariéře. Dodnes z toho těžím a jsem jim za to maximálně vděčný. Hlavně za fakt, že když jsem byl mladý, mohl jsem dělat více sportů a vybrat si ten, který mě bavil nejvíc. Například několik let atletického tréninku mě velmi obohatilo a dodnes mi to velmi pomáhá v badmintonové kariéře. Nicméně geny a talent je jedna věc, ale samozřejmě, že jako za každým jiným úspěchem je i za mojí kariérou nepředstavitelné množství dřiny a odříkání...

 

  • Jak těžké je prosadit se v badmintonu, pokud má člověk soupeřit s reprezentanty zemí, ve kterých je badminton stejně postaven jako např. v ČR fotbal?

Samozřejmě je to těžké a náročné. Oproti těmto soupeřům mi chybí špičkoví trenéři, zázemí, finance, sparring-partneři… Ale o to větší mám radost, když se mi podaří takového soupeře porazit! :-)

 

  • Popiš běžný den badmintonového hráče (pokud zrovna neprobíhá nějaký turnaj). Jak probíhá trénink? Podílí se na tréninku i nadále tatínek Petr Koukal st.?

Ve zkratce: 8h budíček, snídaně. 10h - 12h badmintonový trénink. 12:30 oběd. 13-14:30 sponzorské schůzky/odpočinek. 15h-17h kondiční trénink v posilovně nebo s atletickým trenérem. 18h večeře. 19h rehabilitace, bazén, sauna, kryokomora,… S taťkou občas trénuji, ale spíše už působí "jen" jako poradce a manažer.
 

Za telegrafický rozhovor děkuje a úspěšnou kvalifikaci na OH v Londýně za Young MBSA přeje Lea Zídková

 

 

Foto: archiv Petra Koukala
 

1x1px

Vyhledávání

hledej

Staňte se členem

Staňte se členem-podmínky člentsví

Spolupracujeme s

bowling

setkání a networking - Manažer roku Z. Frolík, Linet
1x1px
Young MBSA - mladí lidé v oblasti managementu, podnikání, vědy, sportu a umění
© copyright Young MBSA | redakční systém Atlantic