českyčesky  |  englishenglish

Aktuality

PF 2019

Děkujeme za přízeň a podporu. Věříme, že i v příštím roce pro vás budou setkání platformy YMBSA inspirativní a podnětné. Těšíme se na viděnou!

Vladimíra Franze budou opravovat jako Národní divadlo: Chystá se na rekonstrukci tetování

CO SI VLADIMÍR FRANZ MYSLÍ o české hymně, o bulváru, o naší společnosti? Jak hodnotí současnou situaci? Jak vzpomíná na svou kandidaturu a prezidentské klání? Jak..

LISTOPADOVÝ HOST YMBSA VLADIMÍR FRANZ NEJEN O BULVÁRU

Co si myslí o bulváru? Proč nemá rád počítač? Co se mu podařilo vytvořit letos v ateliéru? Co ho čeká v nejbližší době?

LISTOPADOVÝ HOST YMBSA VLADIMÍR FRANZ O PREZIDENTSKÉ VOLBĚ.

Je to dva roky ode dne, kdy hned dvacet osobností kandidovalo na post prezidenta České republiky v první přímé volbě. Do souboje nakonec prošlo pouze devět z nich. Petici..

networkingová akce - přední astronomové, Štefánikova hvězdárna

Zajímavé odkazy

network reporter

info banka

mbsa journal

soutěžní bulletin

foto galerie

SETKÁNÍ PLATFORMY YMBSA S POLITOLOGEM BOHUMILEM DOLEŽALEM - již ve čtvrtek 14.11.

Praha, 5. listopadu 2013 - Už ve čtvrtek 14. 11. od 18 hod. se platforma YMBSA a její příznivci a hosté setkají s politologem Bohumilem Doležalem. S listopadovým hostem neformálně pohovoříme nejen O POVOLEBNÍ SITUACI A POLITICE. Vrátíme se také k jeho předvolebním prognózám. A „zabrousit“ můžeme i třeba do literatury. Přijďte se zkrátka ve čtvrtek 14.listopadu zeptat na to, co vás zajímá!

Program: neformální moderovaná diskuse s prostorem pro dotazy, networking. REGISTRACE probíhají do naplnění kapacity na director@youngmbsa.cz

 

Stručně o hostovi:
Bohumil Doležal, Ph.D. (1940) - bývalý disident a signatář Charty 77, po r. 1989 politik, poslanec, publicista, autor a pedagog.
Vystudoval FF UK (obory bohemistika a germanistika, promoce 1962).
V 60. letech pracoval jako redaktor vydavatelství Čs. spisovatel, byl spolupracovníkem a členem redakční rady časopisu Tvář, poté redaktorem obnovené Tváře. Literárně-kritické a teoretické studie publikoval v řadě dalších periodik. V letech 1969-1989 se živil jako montér, technický pracovník, programátor a systémový programátor, inventurník.
Jako jeden z prvních podepsal Chartu 77. V 80. letech se podílel na přípravě ineditních sborníků, pro samizdat připravil výbor z politických článků a úvah Karla Havlíčka, Františka Palackého, T. G. Masaryka. Byl tajemníkem a místopředsedou nezávislé Demokratické iniciativy a členem Českého helsinského výboru. Po roce 1989 byl dva roky poslancem Federálního shromáždění ČSFR za Občanské fórum/Demokratickou iniciativu, poté dva roky řadovým členem ODS. V letech 1992 a 1993 byl šéfem poradců tehdejšího premiéra Klause.
V letech 1993 až 2002 přednášel české a maďarské politické myšlení na FSV UK. Spoluinicioval společné prohlášení českých a sudetoněmeckých intelektuálů „Smíření 95“.

Je autorem několika knižních publikací – např. Nesamozřejmá politika (1996), Události, fejetony (2004), Netrpěná literatura (2007), Události 2004-2010 (2010). Knižní studie o Karlu Havlíčkovi Borovském vyšla v říjnu 2013. Pravidelně publikuje politické články, komentáře a obsáhlejší studie v českých, slovenských, německých, polských a maďarských novinách a časopisech. Od roku 2000 zveřejňuje komentáře k politickému dění ve vlastním internetovém zápisníku Události. Obdržel Řád Maďarské republiky za zásluhy třetího stupně.
 

registrace probíhají na adrese director@youngmbsa.cz

1x1px

Vyhledávání

hledej

Staňte se členem

Staňte se členem-podmínky člentsví

Spolupracujeme s

bowling

setkání a networking - Manažer roku Z. Frolík, Linet
1x1px
Young MBSA - mladí lidé v oblasti managementu, podnikání, vědy, sportu a umění
© copyright Young MBSA | redakční systém Atlantic