českyčesky  |  englishenglish

Aktuality

PF 2021

Děkujeme za přízeň v uplynulém roce a letech. Věříme, že i v příštím roce budou příležitosti ke společným setkáním, ať už v rámci platformy YMBSA, nebo..

Vladimíra Franze budou opravovat jako Národní divadlo: Chystá se na rekonstrukci tetování

CO SI VLADIMÍR FRANZ MYSLÍ o české hymně, o bulváru, o naší společnosti? Jak hodnotí současnou situaci? Jak vzpomíná na svou kandidaturu a prezidentské klání? Jak..

LISTOPADOVÝ HOST YMBSA VLADIMÍR FRANZ NEJEN O BULVÁRU

Co si myslí o bulváru? Proč nemá rád počítač? Co se mu podařilo vytvořit letos v ateliéru? Co ho čeká v nejbližší době?

LISTOPADOVÝ HOST YMBSA VLADIMÍR FRANZ O PREZIDENTSKÉ VOLBĚ.

Je to dva roky ode dne, kdy hned dvacet osobností kandidovalo na post prezidenta České republiky v první přímé volbě. Do souboje nakonec prošlo pouze devět z nich. Petici..

Zajímavé odkazy

network reporter

info banka

mbsa journal

soutěžní bulletin

foto galerie

Young MBSA gratuluje Plk. Michalu Dlouhému

Asociace nositelů legionářských tradic rozdala 24. listopadu ceny Český patriot. V letošním roce byl oceněn plukovník Michal Dlouhý, který se už přes dvacet let zajímá o československé četnictvo a stal se i duchovním otcem seriálu ČT Četnické humoresky. Pro členy a hosty Young MBSA připravujeme setkání...

Plk. JUDr. Michal Dlouhý, PhD. (1962)

V roce 1983 nastoupil do policejních služeb, kde dosáhl služební hodnosti vrchního policejního rady.

Dlouhodobě se věnuje historii výkonu bezpečnostní služby na našem území. Od roku 1995 je členem Společnosti pro kriminalistiku, od roku 2002 je členem představenstva. S hodností vrchního strážmistra je od r. 2003 čestným členem občanského sdružení Četnická pátrací stanice Praha.

V září 2011 obdržel za svoji dosavadní literární tvorbu Čestné uznání v rámci udělování literárních cen Egona Ervína Kische. V listopadu 2011 byl nominován na cenu Český patriot 2011.

Četnické humoresky

Československé četnictvo ho zaujalo natolik, že pojal myšlenku rehabilitovat neprávem zapomenutý četnický sbor v očích široké veřejnosti, a stal se duchovním otcem seriálu Četnické humoresky, autorem námětů některých dílů a odborným poradcem seriálu.

Především díky němu je veřejnost seznamována s rolí a významem československého četnictva v období první republiky. Připravuje pokračování seriálu o četnících s názvem Četnické trampoty. Dlouhodobě působí jako autor námětů i jako odborný poradce pro film i televizi: podílel se na seriálech Hříchy pro pátera Knoxe, Hříchy pro diváky detektivek, na filmech Příběh kriminálního rady, Domina a mnoha dalších.

Významná je i jeho publikační činnost. Publikuje na téma historie četnictva, policie a policejního letectva, a to knižně i v časopisech Kriminalistický sborník, Přísně tajné!, Historický kaleidoskop, Fakta a svědectví, či v internetových Pozitivních novinách. Dosud vydal jedenáct knih - např. Případy z pátrací služby, Veselé příhody z pátrací služby, Záhadné příběhy z pátrací služby, Četnické trampoty, Humoresky vážně a další. Píše svoji dvanáctou knihu Četnické historky.

Foto: archiv M. Dlouhého

Ocenění Asociace nositelů legionářských tradic může získat ten, kdo:

- objevuje skrytá místa české historie
- přispěl či přispívá k nastolení a rozvoji svobody a demokracie v naší vlasti
- svůj volný čas věnuje zachování historických památek, sběru historických materiálů o osobách, místech a událostech, které ovlivnily českou historii 20. století
- obnovuje pomníky, pietní místa a památníky či se stará o jejich obnovu, instalaci nových určených osobám, jejichž činy nebyly dosud dostatečně doceněny
- vychovává děti a mládež k úctě k národu a vlasti, předává své zkušenosti a znalosti dalším generacím
zdroj: Asociace nositelů legionářských tradic

KRÁTKÝ ZÁZNAM ČT 24 Z PŘEDÁVÁNÍ CEN ZDE

1x1px

Vyhledávání

hledej

Staňte se členem

Staňte se členem-podmínky člentsví

Spolupracujeme s

bowling

setkání Young MBSA s mladými psychiatry
1x1px
Young MBSA - mladí lidé v oblasti managementu, podnikání, vědy, sportu a umění
© copyright Young MBSA | redakční systém Atlantic