českyčesky  |  englishenglish

Aktuality

PF 2019

Děkujeme za přízeň a podporu. Věříme, že i v příštím roce pro vás budou setkání platformy YMBSA inspirativní a podnětné. Těšíme se na viděnou!

Vladimíra Franze budou opravovat jako Národní divadlo: Chystá se na rekonstrukci tetování

CO SI VLADIMÍR FRANZ MYSLÍ o české hymně, o bulváru, o naší společnosti? Jak hodnotí současnou situaci? Jak vzpomíná na svou kandidaturu a prezidentské klání? Jak..

LISTOPADOVÝ HOST YMBSA VLADIMÍR FRANZ NEJEN O BULVÁRU

Co si myslí o bulváru? Proč nemá rád počítač? Co se mu podařilo vytvořit letos v ateliéru? Co ho čeká v nejbližší době?

LISTOPADOVÝ HOST YMBSA VLADIMÍR FRANZ O PREZIDENTSKÉ VOLBĚ.

Je to dva roky ode dne, kdy hned dvacet osobností kandidovalo na post prezidenta České republiky v první přímé volbě. Do souboje nakonec prošlo pouze devět z nich. Petici..

networkingová akce - přední astronomové, Štefánikova hvězdárna

Zajímavé odkazy

network reporter

info banka

mbsa journal

soutěžní bulletin

foto galerie

SETKÁNÍ S KARDINÁLEM DUKOU

Praha, 13. březnaInspirativní setkání s kardinálem, pražským arcibiskupem, metropolitou a primasem českým, předsedou České biskupské konference, Mons. Dominikem Dukou OP proběhlo 8. března v prostorách Novoměstské radnice v Praze. Účastníci měli možnost setkat se v neformální atmosféře s nově zvoleným kardinálem a zeptat se na vše, co je zajímá.

Hovořilo se mimo jiné o cílech a prioritách Mons. Duky ve vztahu k světu víry i sekulární společnosti, o směřování církve ve vztahu k třicátníkům a čtyřicátníkům, o moderních formách kontaktu mezi církví a (ne)věřícími. Okrajově se též otevřela následující témata: církev a moderní technologie, církev a inovace, význam a role církve v současné společnosti atd. Setkání organizovala Young MBSA – nezisková, nevládní a nezávislá organizace sdružující mladé lidi z rozličných oborů; platforma určená k pravidelnému setkávání, networkingu na národní i nadnárodní bázi, sdílení a výměně informací a zkušeností – ve spolupráci s partnery. 

 

PROGRAM:
• ÚVODNÍ VSTUPNÍ SLOVO KARDINÁLA DUKY
• NEFORMÁLNÍ DEBATA s prostorem pro DOTAZY
• volná DISKUSE, losování publikací o D. Dukovi, NETWORKING

                       

Foto: archiv Young MBSA/Daniel Šimpach

Krátce o váženém hostovi: 

Mons. DOMINIK DUKA OP (1943) – kardinál, pražský arcibiskup, metropolita a primas český, předseda České biskupské konference
V roce 1965 byl přijat na Cyrilometodějskou bohosloveckou fakultu v Litoměřicích, začátkem roku 1968 vstoupil do tajného noviciátu řádu dominikánů; vysvěcen na kněze byl v roce 1970. Po vysvěcení působil jako farář v Chlumu nad Ohří, Jáchymově a Nových Mitrovicích. V roce 1975 mu byl odebrán státní souhlas k duchovní činnosti.
V letech 1975-1989 byl zaměstnán jako rýsovač ve Škodě Plzeň, i nadále se věnoval duchovní činnosti, v letech 1981-1982 byl za svou činnost vězněn. V roce 1986 se stal provinciálem řádu dominikánů v Československu a později v ČR, byl jím až do roku 1998. V letech 1990-1999 také vyučoval biblistiku na Teologické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. V červnu 1998 byl jmenován sídelním biskupem královéhradecké diecéze; v roce 2010 byl jmenován 36. arcibiskupem pražským a také zvolen předsedou České biskupské konference. V únoru 2012 slavnostně převzal kardinálský jmenovací dekret a odznaky.

Je držitelem řady vyznamenání a uznání. V roce 2001 převzal Medaili za zásluhy I. stupně, o dva roky později pak také Záslužný kříž II. stupně, v roce 2008 Záslužný kříž I. stupně.
Pravidelně a kontinuálně se zapojuje do kulturního i celospolečenského života. Bývá označován za člověka dialogu. 

 

Young MBSA děkuje partnerům akce a také nakladatelství Petrklíč, které věnovalo výhercům publikaci Dominik Duka: moderní a oblíbený od Pavla Veselého. 

 

Zajímavé odkazy:

GLOSA DOMINIKA DUKY, kterou si lze každou neděli poslechnout od 8.20 hod. na stanici Radiožurnál nebo následně v archivu

Glosy Dominika Duky 2011 vyšly - za podpory Arcibiskupství pražského u příležitosti autorova slavnostního jmenování kardinálem - také knižně. Další publikace D. Duky zde

Oficiální www stránky DOMINIKA DUKY 

 

1x1px

Vyhledávání

hledej

Staňte se členem

Staňte se členem-podmínky člentsví

Spolupracujeme s

bowling

setkání a networking - Manažer roku Z. Frolík, Linet
1x1px
Young MBSA - mladí lidé v oblasti managementu, podnikání, vědy, sportu a umění
© copyright Young MBSA | redakční systém Atlantic