českyčesky  |  englishenglish

Aktuality

PF 2019

Děkujeme za přízeň a podporu. Věříme, že i v příštím roce pro vás budou setkání platformy YMBSA inspirativní a podnětné. Těšíme se na viděnou!

Vladimíra Franze budou opravovat jako Národní divadlo: Chystá se na rekonstrukci tetování

CO SI VLADIMÍR FRANZ MYSLÍ o české hymně, o bulváru, o naší společnosti? Jak hodnotí současnou situaci? Jak vzpomíná na svou kandidaturu a prezidentské klání? Jak..

LISTOPADOVÝ HOST YMBSA VLADIMÍR FRANZ NEJEN O BULVÁRU

Co si myslí o bulváru? Proč nemá rád počítač? Co se mu podařilo vytvořit letos v ateliéru? Co ho čeká v nejbližší době?

LISTOPADOVÝ HOST YMBSA VLADIMÍR FRANZ O PREZIDENTSKÉ VOLBĚ.

Je to dva roky ode dne, kdy hned dvacet osobností kandidovalo na post prezidenta České republiky v první přímé volbě. Do souboje nakonec prošlo pouze devět z nich. Petici..

Zajímavé odkazy

network reporter

info banka

mbsa journal

soutěžní bulletin

foto galerie

OHLÉDNUTÍ za akcí POVÍDÁNÍ O ČETNÍCÍCH S M. DLOUHÝM a FOTO v sekci Proběhlé akce

Praha, 12. dubna - Velmi zajímavé setkání s MICHALEM DLOUHÝM - "duchovním otcem" Četnických humoresek a největším odborníkem na problematiku četnictva - proběhlo minulý týden v Muzeu Policie ČR. 

A co jsme všechno zažili? Prohlédli jsme si aktuální putovní výstavu k seriálu Četnické humoresky i část trvalé expozice muzea - samozřejmě v doprovodu Michala Dlouhého, který prohlídku doplnil zajímavými postřehy, vzpomínkami z natáčení i informacemi z historie četnictva na území Československa. Následně jsme se přesunuli do sálu, kde jsme navázali neformální debatou s prostorem pro dotazy. Debatovali jsme mimo jiné o tom, jak vznikal úspěšný televizní seriál Četnické humoresky, o filmové i vlastní knižní tvorbě M. Dlouhého a řadě dalších témat! M. Dlouhý nás seznámil také s historií četnictva a prozradil nám i své další "četnické" plány. Zvukový záznam/přepis nahrávek pro vás připravujeme. 

FOTOGRAFIE najdete v sekci PROBĚHLÉ AKCE  a též proklikem ZDE

Foto: archiv Young MBSA/Daniel Šimpach 

 

PROGRAM:

  • KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA VÝSTAVY K SERIÁLU
  • ÚVODNÍ VSTUPNÍ SLOVO M. DLOUHÉHO
  • NEFORMÁLNÍ DEBATA s prostorem pro DOTAZY
  • volná DISKUSE, autogramiáda, networking

 

VÝSTAVA K SERIÁLU - Výstava o úspěšném seriálu České televize - brněnské četnictvo v období první republiky
Autoři: P. Lukas, J. Maroušek / P. Gejguš

Výstava v Muzeu Policie ČR v Praze sestává celkem z devíti scén (úvod, pánská pracovna, jídelna, dámská garderoba, četnická stanice, obchod s módními doplňky, kuchyně, lékařská ambulance, kadeřnictví), součástí je detektivní příběh „Vražda továrníka Skalského“, který je formou výslechů a indicií zakomponován do celé výstavy. Účastníci se tak mohou stát asistenty četníků a pokusit se během prohlídky vypátrat vraha.

Scenérie, prostředí a propriety: 

• Úvod: Informační texty k výstavě, seriálu a detektivnímu příběhu / krejčovské panny se seriálovými kostýmy
• Pánská pracovna: Nábytková stěna, (gauč), křeslo, paraván, malý stolek, (stojací lampa), velký obraz, drobné předměty a technika / molitanová figurína
• Jídelna: Stůl, židle, malý stolek rozkládací, stojan na květiny, drobné předměty a technika / molitanové figuríny a krejčovské panny
• Dámská garderoba: Psycha nebo toaletní stolek, skříň, křesílko, paraván, drobné předměty / molitanová figurína
• Četnická stanice: Registrační skříň, skříň na oděvy, regál, stůl, židle, paravány, (věšák), drobné předměty a technika / krejčovské panny
• Obchod: Pult, 2 regály, zrcadlo, stolek, 2 křesla, drobné předměty / molitanová figurína, krejčovské panny a torza
• Kuchyně: Kredenc, stůl, židle, šicí stroj, paraván, drobné předměty / krejčovské panny a torza
• Ordinace: Křeslo, skříňka – lékárnička, drobné předměty / krejčovské panny a torza
• Kadeřnictví: Nábytková stěna s pracovními plochami a zrcadly, holičské křeslo, židle, malý stolek, drobné předměty / molitanová figurína, krejčovské panny a torza

více informací najdete na webu Muzea Policie ČR


Plk. JUDr. Michal Dlouhý, PhD. (1962) – ředitel pyrotechniky, publicista a četnický popularizátor

V roce 1983 nastoupil do policejních služeb, kde dosáhl služební hodnosti vrchního policejního rady. Dlouhodobě se věnuje historii výkonu bezpečnostní služby na našem území. Od roku 2002 je členem představenstva Společnosti pro kriminalistiku. Od r. 2003 je čestným členem občanského sdružení Četnická pátrací stanice Praha. V září 2011 obdržel za svoji dosavadní literární tvorbu Čestné uznání v rámci udělování literárních cen Egona Ervína Kische. V listopadu 2011 byl nominován na cenu Český patriot, kterou převzal.

Československé četnictvo ho zaujalo natolik, že pojal myšlenku rehabilitovat četnický sbor v očích široké veřejnosti, a stal se duchovním otcem seriálu Četnické humoreskyautorem námětů některých dílů a odborným poradcem seriálu.

Především díky němu je veřejnost seznamována s rolí a významem československého četnictva v období první republiky. Připravuje pokračování seriálu o četnících. Dlouhodobě působí jako autor námětů i jako odborný poradce pro film i televizi: podílel se na seriálech Hříchy pro pátera Knoxe, Hříchy pro diváky detektivek a mnoha dalších.Významná je i jeho publikační činnost. Dosud vydal dvanáct knih o četnících. 


Zaujalo-li vás setkání, sledujte Michala Dlouhého na jeho OFICIÁLNÍM WEBU nebo na Facebooku

1x1px

Vyhledávání

hledej

Staňte se členem

Staňte se členem-podmínky člentsví

Spolupracujeme s

bowling

setkání Young MBSA s mladými psychiatry
1x1px
Young MBSA - mladí lidé v oblasti managementu, podnikání, vědy, sportu a umění
© copyright Young MBSA | redakční systém Atlantic